AUDI EXCLUSIVE GALLERY

Výstava obrazov "Na krídlach anjela" Michaela Šebestová

PONUKA DIEL


Zuzana Hradilová (SK)

Vyštudovala pedagogiku a výtvarnej tvorbe i maľbe sa venuje odmala. Niekoľko rokov dozadu prepadla kráse kryštálov a drahých kameňov a začala z nich vytvárať šperky. Ale tam jej umelecká a duchovná cesta neskončila, rozhodla sa prepojiť šperkárske a maliarske umenie do obrazov,
ktoré vedia osloviť oči, srdce i dušu diváka.
Svoje kryštálové obrazy s prírodnými a vesmírnymi motívmi ukladá na sklo, ktoré dotvára maľbou a tým umocňuje hlavné poslanie obrazu: očariť diváka, vtiahnuť ho do deja a nabiť ho dobrou energiou.
Dynamická farebnosť a vyžarovanie použitých kryštálov polodrahokamov robia z obrazov žiariče energie lásky a nádeje i tajuplnosti, ktorá diváka navedie na cestu do svojho vnútra i do vesmírnych diaľav. Dychberúce výjavy a špecifická kryštálová technika robia jej tvorbu na Slovensku ojedinelou.

PONUKA DIEL

Ďalší autori

Viera Čapková (SK)

výtvarníčka-reštaurátorka-keramička

VIERA ČAPKOVÁ
Narodená v roku 1950
Bratislava - Slovenská Republika
OBLASTI PÔSOBENIA:
výtvarníčka, reštaurátorka a keramička; všestranná umelkyňa, ktorá rozvíjala svoj talent a kreativitu od detstva. Vo svojich dielach a ich štruktúre zachycuje rôzne emócie a energie.
Jej tvorba prešla viacerými obdobiami, ktoré zobrazujú osobnú skúsenosť a rôznorodosť ľudského vedomia. Dlhodobo pôsobila aj v zahraničí a to sa prejavilo najmä v olejomaľbách do ktorých preniesla svetelnosť a jas charakteristický pre stredozemnú oblasť.
Po technickej stránke pracuje s rozmanitými postupmi, ktoré na každom diele dotvárajú jeho atmosféru. Jej aktuálna abstraktná tvorba sa vyznačuje kombinovanou technikou na plátne. Dlhoročné profesionálne skúsenosti reštaurátora sú zrejmé i v súčasnej tvorbe v ktorej pomocou aplikácie zlata obrazom dodáva osobitný charakter, lesk a štruktúru.
V spolupráci s Nadáciou "Gala - Salvador Dalí" bola iniciátorkou a spoluorganizátorkou výstavy "Dalí a Knihy", ktorá sa v roku 1992 uviedla po prvý raz v Čechách a na Slovensku. Jej abstraktné diela oslovili i katalánskych umelcov a použili ich napr. na obale zbierky poézie "Un glop de sang, un glop de vi".
Aktívne sa zúčastňuje na medzinárodných kreatívnych workshopoch a kolektívnych výstavách z ktorých si odniesla niekoľko ocenení.
Pôsobí ako lektorka výtvarného umenia a odborný poradca v oblasti reštaurovania historických kultúrnych pamiatok.
Je členkou umeleckej rady benefičných programov pre podporu mladých talentov na Slovensku a v Čechách.

PONUKA DIEL